CUPID

 
 
 

Výstavy:  BULLDOGFEST XI. rocnik (26.5.2018) - bez umiestnenia v                                      kategórii P8 Ostatné (spolu s Peace dove a Stray sheep a Do Not Feed                    The Giraffe)

                Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník (20.10.2018) - bez umiestnenia                  v kategórii P12 Ostatné (spolu s Contraband cat a Ichthyosaurus)             

                ZA MODEL 2019, 4. ročník (2.3.2019) - bez umiestnenia v kategórii  P9                    Ostatné (spolu s Contraband cat, Ichthyosaurus a Old Witch)

 

Free model od jedného z top návrhárov papierových automatov - Roba Ivesa. Je to síce free model, ale autor ho ponúkol ako podklad pre výpálenie laserom. 
Automat sa mi síce páčil, ale keďže som to nemal dať kde vypáliť viac menej som to pustil z hlavy... potom som narazil na youtube na toto videjko od michael42er:
www.youtube.com/watch?v=AbZUVYloDc4
kde ukázal že to ide urobiť aj bez vypálenia laserom. Pravda on si ten ozubený prevod trochu zjednodušil, respektíve upravil. Mňa napadlo, či by to šlo urobiť tak ako to navrhol autor, len namiesto vypálenia by som to vyrezal ručne skalpelom, rôzne hrúbky by som dosiahol podlepovaním...základ u mňa tvorí kartón o hrúbke 1mm...najviac som sa obával tých ozubených kolies, ale napodiv sa to vyrezávalo vcelku v pohode a rýchlo...v priebehu stavby som musel niektoré časti dodatočne podlepiť, takže všetky diely sú minimálne 2mm hrubé. Nakoniec som sa dopracoval k rovnakej šírke automatu ako to plánoval autor (mne to vychádzalo pôvodne užšie, ale tým dodatočným podlepovaním sa mi šírka zväčšila) Po zlepení jednotlivých dielov na príslušnú hrúbku som zuby na kolesách napustil sekunďákom, všetko som to pretmelil, následne prebrúsil. Potom nástrek základnou farbou a následne bielou, čiernou, alebo hnedou. Nakoniec som ručne domaľoval detaily...
 
Prezentované na fórach:
 
 
 
 
 
BULLDOGFEST XI. rocnik (26.5.2018) - 
Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník (20.10.2018) -
ZA MODEL 2019, 4. ročník (2.3.2019) -