Battling Knights

(kinetický model)
 
 
Výstavy:   Modellers Contest Tatry 2019 (24.8.2019) - bez umiestnenia v                                 kategórii P6 Ostatné  (spolu s Contraband Cat a Ichthyosaurus) 
 
 
 
Autor: Keith Newstead
 
 
 
Ďalší automat od môjho obľúbeného autora Keitha Newsteada. Tento automat vytvoril pre Národnú galériu v Londýne podľa obrazu The Battle of San Romano od Paola Uccella, ktorý sa nachádza v ich zbierkach, ide o tento obraz:
Automat som si zohnal cez Amazon, je vytlačený na pomerne hrubom lesklom papieri a diely sú predseknuté. Niektoré diely majú potlač aj zo zadnej strany (čierny kôň). Je k tomu 4 stránkový kreslený návod, takže to zlepí úplne každý... Autor tu síce použil pomerne jednoduchý mechanizmus, ale pomocou akýchsi tiahiel, ktoré sú pevne spojené s podložkou sa to vo finále rozpohybuje celkom slušne. Ešte by som dodal, že ide o pomerne veľký automat, na výšku to má viac ako 40cm.
Keby to niekto chcel zlepiť bez úprav, tak by to išlo pomerne rýchlo...ja som sa snažil všetko dôkladne retušovať a tiež opravovať niektoré diely, ktoré neboli predseknuté presne, tak to išlo pomalšie. Pozadie s motívom pôvodného obrazu mám odoberateľné, čim sa stala zadná strana automatu viditeľná, takže som si musel poriešiť zadnú stranu rúk, zbraní, štítu, ktoré boli väčšinou biele...buď som to zaretušoval, alebo oscanoval pôvodné diely , zrkadlovo otočil v gr.programe a takto vytlačil. Okrem fotiek som urobil aj krátke video, kde je vidieť ako to celé funguje...
 
Prezentované na fórach:
 
 
 
 
 
 
Modellers Contest Tatry 2019 (24.8.2019) -