Afrikakorps - Orech 2020

 
Tak ako minulé roky aj tento rok pridávam ďalšiu mikro diorámu v orechu. Súťaž poriadal minimodel.cz, tento rok už nebola vyhlásená a asi už definitívne skončila kôli podvodom pri hlasovaní...Ja sa budem snažiť pokračovať ďalej. 
Podstatou tejto súťaže bolo zlepiť model ľubovoľnej techniky a umiestniť ho do orechovej škrupiny tak aby sa dala kompletne zavrieť. Zostal som pri vojenskej tematike, akurát som sa pokúsil spracovať druhú stranu a to tábor Afrikakorpsu.
V orechu som sa pokúsil vytvoriť nasledovnú diorámu: 
Dej sa odohráva v severnej Afrike počas 2. svetovej vojny a zobrazuje tábor Afrikakorpsu. 
V spodnej polovici orecha sa nachádza nákladný automobil Opel Blitz, na korbe má naložený motor z tanku Tiger, ktorý vezie na opravu, na korbe ho ešte technik kontroluje. Auto však zapadlo tak sa ho snažia vojaci dostať z piesku. 
Zastavila sa pri nich motohliadka na BMW R75, pred autom prechádza kuriér, v kufríku má nové rozkazy z hlavného stanu...
V hornej polovici orecha sa nachádza samotný tábor, pred stanmi veliteľ nad mapou rozoberá aktuálnu situáciu na fronte... 
 
V dioráme som použil nasledovné modely (free modely z internetu):
-Opel Blitz typ 3,6-36 S
-Doplnky z modelu Opel Blitz typ 3,6-6700A
-BMW R75 (všetky modely od R & P Models)
 
-V orechu som nakoniec použil 10 figúriek vojakov.
 
Tak ako minulé roky som orech prilepil na stopku z pohára s vygravírovaným názvom...Takisto aj tento orech dostal podstavec, kde je nejaký ten pokec a foto.
 
...ešte jedno spoločné foto všetkých orechov: